✅ موجودی تمامی سررسیدهای 1402 مجموعه ریحان به پایان رسیده است.
منتظر محصولات جدید ما باشید.

چاپ و صحافی ریحان؛ تولید سررسید تبلیغاتی، تقویم رومیزی، دفتر مشق و هدایای تبلیغاتی

انواع چاپ داخل سررسید

منظور از انواع چاپ داخل سررسید که در این مقاله بررسی خواهیم کرد، انواع چاپ هایی می باشد که می توانیم داخل برگه های سررسید داشته باشیم.
همانطور که در مقاله معرفی انواع کاغذ سررسید بررسی کردیم برای چاپ سررسید از سه نوع کاغذ تحریر سفید، تحریر کرم و بالکی استفاده می شود که بر روی آن ها می توان چاپ های مختلفی داشت.

چاپ تک رنگ داخل سررسید

در چاپ تک رنگ، تمامی اعداد، خطوط و نوشته های داخل برگه های سررسید با یک رنگ مشخص چاپ شده اند. به طور مثال تمامی محتویات یک صفحه به رنگ مشکی و یا سرمه ای می باشند. چاپ تک رنگ بیش تر در سررسیدهای ارزان استفاده می شود که قیمت تمام شده خیلی مناسب است. به جز تولید سررسید، در تولید دفتر مشق هم که فقط المان های خطوط، تاریخ و عنوان داخل آن درج شده، از چاپ تک رنگ استفاده می شود.

چاپ دورنگ داخل سررسید

در چاپ دو رنگ که رایج ترین نوع چاپ روی برگه های سررسید نیز می باشد، بخشی از المان های داخل سررسید به یک رنگ و بخش دیگر آن به رنگ دیگر چاپ می شود. به طور مثال روزهای جمعه و تعطیلی های رسمی با رنگ قرمز و مابقی خطوط و نوشته ها با رنگ مشکی یا سرمه ای چاپ می گردد.
مزیت چاپ دو رنگ داخل برگه های سررسید ایجاد تفاوت بین المان های مختلف داخل سررسید می باشد. به طور مثال ساعت های درج شده در کنار خطوط با رنگ قرمز و خود خطوط با رنگ مشکی از هم متمایز می گردند.
انواع چاپ داخل سررسید: چاپ 2 رنگ

چاپ رنگی داخل سررسید

در این نوع چاپ، تمامی صفحات سررسید به صورت تمام رنگی چاپ می گردند و می توان داخل صفحات انواع طرح ها و حتی عکس نیز اضافه کرد.
چاپ رنگی هزینه ی تولید سررسید را خیلی بالا می برد و به همین سبب فقط در سررسیدهای نفیس و خیلی خاص از این نوع چاپ استفاده می گردد.
چاپ رنگی معمولاً مختص چاپ کاتالوگ و بروشور تبلیغاتی می باشد که نیاز به درج تصاویر و طرح های تمام رنگی در آن می باشد.

انواع چاپ داخل سررسید: چاپ تمام رنگی

چاپ تمام رنگی داخل سررسید برنامه ریزی (پلنر)

مقاله انواع چاپ داخل سررسید به طور اختصاصی توسط تیم تحریریه ی مجموعه چاپ و صحافی ریحان تولید شده است. لطفاً در صورت استفاده از این مطلب در وبگاه خود، با قرار دادن نام و لینک وب سایت مجموعه ریحان، حقوق مولف را رعایت نمایید.
منبع: گروه تبلیغاتی ریحان

بدون دیدگاه

شما اولین دیدگاه را ثبت کنید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

لطفا نام خود را وارد کنید لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید. لطفا پیغام خود را وارد کنید.