موجودی سررسیدهای ریحان به اتمام رسیده است.
جهت دریافت کاتالوگ و لیست قیمت انواع دفتر مشق، دفتر دوخط، دفتر شطرنجی و نقاشی روی لینک زیر کلیک نمایید.
دریافت کاتالوگ و لیست قیمت دفتر مشق
02188711391 - 02188551251
09057048596

چاپ و صحافی ریحان؛ تولید سررسید تبلیغاتی 1404، تقویم رومیزی ۱۴۰۴ ، دفتر مشق و هدایای تبلیغاتی

انواع چاپ جلد سررسید 1404

انواع چاپ جلد سررسید 1404 که شامل طلاکوبی، داغکوبی، لیزر و چاپ جلد اختصاصی می باشد را مختصراً در این مقاله شرح می دهیم.

طلاکوبی جلد سررسید

طلاکوبی روی جلد سررسید توسط دستگاه طلاکوبی انجام می پذیرد. برای طلاکوبی ابتدا کلیشه سربی با محتوای متون، شماره و طرح هایی که قرار است بر روی جلد سررسید درج گردد تهیه می شود. سپس این کلیشه را روی دستگاه طلاکوب وصل می نمایند و سررسید را به صورتی که چاپ در جای مناسب آن درج شود گونیا می نمایند. بر روی دستگاه، نوار طلاکوب وصل می گردد و با بالا رفتن حرارت دستگاه و فشاری که دستگاه توسط کلیشه به نوار ایجاد می نماید، محتویات مورد نظر بر روی جلد سررسید درج می گردد. برای طلاکوبی علاوه بر نوار طلایی، نوار نقره ای، مشکی، آبی و حتی رنگ های دیگری نیز وجود دارد که می توان محتویات را به رنگ های آن ها بر روی سررسید درج کرد.
از طلاکوبی برای چاپ روی جلد سلفونی، جلد گالینگوری، جلدهای چرمی بدون بافت و پایه های تقویم رومیزی استفاده می گردد.

انواع چاپ جلد سررسید: طلاکوبی

انواع چاپ جلد سررسید: طلاکوبی با رنگ آبی روی پایه تقویم

جهت سفارش سررسید 1404 به صفحه ی چاپ سررسید 1404 مراجعه نموده و یا با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.
📞 02188551251
📞 02188711391
ایمیل: reihanads.ir@gmail.com
تلگرام: 09229033427
واتس اپ: 09229033427

داغکوبی جلد سررسید

داغکوبی سررسید همانند طلاکوبی توسط همان دستگاه انجام می گردد با این تفاوت که در این روش دیگر از نوار طلایی استفاده نمی شود و محتویات درج شده روی کلیشه به وسیله ی حرارت بالایی که دستگاه به کلیشه وارد می نماید روی جلد سررسید داغکوبی می شود.
برای داغکوبی روی جلد سررسید حتماً می بایست کلیشه سه میلیمتری تهیه شده باشد.
همانطور که در مقاله معرفی انواع جلد سررسید ذکر شده، بهترین نوع چاپ داغی بر روی جلدهای ترمو می باشد که پس از این عمل تغییر رنگ می دهند و متون مورد نظر شما را کاملاً مشخص می نمایند. بر روی جلد چرمی و برخی گالینگورهای ضخیم نیز امکان داغکوبی وجود دارد ولی با این عمل تغییر رنگی بر روی جلد صورت نمی پذیرد و فقط کلیشه و داغی آن سبب فرورفتگی روی جلد می گردد.
داغکوبی برای جلد سلفونی و تقویم رومیزی کاربردی ندارد.

انواع چاپ جلد سررسید: داغکوبی

انواع چاپ جلد سررسید: داغکوبی روی جلد چرمی

لیزر جلد سررسید

در این روش که توسط دستگاه لیزر انجام می شود، محتویات مورد درخواست توسط کامپیوتر به دستگاه لیزر منتقل شده و این دستگاه محتویات را توسط اشعه ی لیزر بر روی سطح مورد نظر حک می نماید.
دستگاه لیزر قادر است جزئیات بیش تری نسبت به روش های طلاکوبی و داغکوبی را نمایش دهد ولی این جزئیات به سطحی که روی آن لیزر می شود نیز وابستگی زیادی دارد.
از روش لیزر برای چاپ بر روی جلدهای چرمی به خصوص چرم چنج کالر، جلد ترمو و سطوح فلزی نظیر پلاک سررسید استفاده می شود.

چاپ رنگی روی جلد

چاپ رنگی روی جلد سررسید چند سال است که در حال جاافتادن می باشد. در این روش که توسط دستگاه فلت بد انجام می پذیرد، لوگو و یا محتویات شما به صورت رنگی بر روی جلد چرم، ترمو و یا گالینگور سررسید درج می گردد.
در این روش معمولاً از لوگو و یا متون کوتاه به صورت رنگی استفاده می شود و محتویات دیگری درج نمی گردد چرا که هم سرعت این نوع چاپ بسیار پایین است و هم هزینه ی تمام شده ی آن نسبت به روش های دیگر زیاد می باشد.

انواع چاپ جلد سررسید: چاپ فلت بد جلد

انواع چاپ جلد سررسید: چاپ فلت بد جلد

چاپ جلد اختصاصی سررسید

در صورتی که فضای محدود طلاکوبی، داغکوبی و لیزر روی جلد برای شما کافی نیست و نیاز دارید بر روی جلد سررسید علاوه بر اطلاعات مختصر، تصویر و لوگوی رنگی نیز داشته باشید، می توانید جلد اختصاصی سفارش دهید.
در این روش جلد سلفونی اختصاصی با طرح مورد نظر شما بر روی کاغذ گلاسه به صورت تمام رنگی چاپ می گردد و پس از اضافه کردن روکش سلفون و در صورت نیاز یووی موضعی، فرآیند جلدسازی انجام می شود.
با توجه به بالا بودن هزینه ی تهیه ی زینک، چاپ افست و سلفون کشی، چاپ جلد اختصاصی در تیراژهای پایین انجام نمی گردد و شرکت های مختلف محدودیت هایی را برای تیراژ این مدل چاپ در نظر می گیرند.

منبع: گروه تبلیغاتی ریحان

مقاله “انواع چاپ جلد سررسید 1404” به طور اختصاصی توسط تیم تحریریه ی مجموعه چاپ و صحافی ریحان تولید شده است. لطفاً در صورت استفاده از این مطلب در وبگاه خود، با قرار دادن نام و لینک وب سایت مجموعه ریحان، حقوق مولف را رعایت نمایید.

بدون دیدگاه

شما اولین دیدگاه را ثبت کنید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

لطفا نام خود را وارد کنید لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید. لطفا پیغام خود را وارد کنید.