✅ موجودی تمامی سررسیدهای 1402 مجموعه ریحان به پایان رسیده است.
منتظر محصولات جدید ما باشید.

چاپ و صحافی ریحان؛ تولید سررسید تبلیغاتی، تقویم رومیزی، دفتر مشق و هدایای تبلیغاتی

چاپ ترام داخل سررسید را در این مقاله مختصراً توضیح خواهیم داد:
ترام در ویکیپدیای فارسی اینگونه تعریف شده است:
“به نقطه‌های ریزی که روی فیلم لیتوگرافی یا زینک یا سطح چاپ شده ایجاد می‌شوند و از تراکم یا شدت آنها، سایه روشن‌های تصویر شکل می‌گیرد ترام می‌گویند.
ترام عنصری حیاتی در انواع و اقسام چاپ محسوب می‌شود. در واقع هر جا که قصد ثبت تصویر یا نوشته‌ای را به شکل رنگی یا تن‌های خاکستری دارید، وجود ترام الزامی است. تا هم‌نشینی رنگهای اصلی CMYK به درستی کار خود را انجام دهند. ترام در واقع کوچکترین جزء یک کار چاپی است. ”
اما در این مقاله منظور از ترام را در چاپ سررسید تبلیغاتی بررسی می نماییم.

ترام داخل سررسید چیست؟

در گذشته برای درج لوگو در صفحات سررسید، لوگو را به صورت کمرنگ وسط صفحه چاپ می کردند که اصطلاحاً این عمل را درج ترام می نامیدند.
امروزه شرکت ها ترجیح می دهند برای سفارش چاپ سررسید به جای لوگوی کمرنگ، لوگوی خود را به صورت واضح بر روی صفحات سررسید درج نمایند و دیگر از لوگوی کمرنگ شده خبری نیست. این عمل را چاپ لوگو در صفحات سررسید می نامند ولی به این سبب که از قدیم درج لوگو در سررسید ترام نامیده میشد، برای درج لوگوی واضح نیز همین اصطلاح را به کار می برند.

ترام داخل سررسید: درج لوگوی کمرنگ

ترام داخل سررسید: درج لوگوی کمرنگ

ترام چگونه چاپ می شود؟

برای درج لوگو روی صفحات سررسید نیاز به فرم های چاپ شده ای داریم که هنوز مرحله ی تا شدن را طی نکرده اند. اصطلاحاً این فرم ها را فرم باز سررسید ( فرم صحافی نشده ) می نامند. برگه های چاپ شده برای چاپ لوگو مجدد به دستگاه چاپ افست منتقل می شوند و بر روی تمامی آن ها توسط زینک لوگو در محل مورد نظر درج می گردد.

ترام داخل سررسید: ترام تک رنگ

ترام داخل سررسید: ترام تک رنگ لوگوی چی توز

چند نوع ترام داریم؟

1- ترام تک رنگ: در این نوع ترام، لوگوی شرکت هرچند که متشکل از چند رنگ باشد، بر روی صفحات سررسید به صورت تک رنگ چاپ می گردد.
2- ترام دو رنگ: عمده لوگوی شرکت ها از دو رنگ تشکیل شده است و معمولاً ترجیح می دهند لوگوی شرکت خود را به صورت کامل داخل سررسید تبلیغاتی خود داشته باشند هرچند که هزینه پرداختی آن ها بابت لوگوی دورنگ بیش تر از لوگوی تک رنگ است.

ترام داخل سررسید: ترام دورنگ

ترام داخل سررسید: ترام دورنگ لوگوی پپسی

زمان سفارش ترام؟

همانطور که ذکر شد ترام را می توان بر روی سررسیدهایی که فرم آن ها باز است انجام داد، به همین جهت برای سفارش ترام و درج لوگو در صفحات سررسید بهترین زمان ماه های آذر و دی ماه می باشد و بیش تر شرکت ها در ماه های بهمن و اسفند سفارش ترام قبول نمی کنند و تمامی فرم های خود را صحافی کرده اند. ضمن اینکه به جهت اینکه در فرآیند ترام فرم های سررسید مجدد داخل دستگاه چاپ قرار می گیرند، این عمل باطله ی زیادی داشته و شرکت ها معمولاً ترام را برای سفارشات زیر 1000 جلد قبول نمی نمایند.
مقاله انواع چاپ جلد سررسید تبلیغاتی به طور اختصاصی توسط تیم تحریریه ی مجموعه چاپ و صحافی ریحان تولید شده است. لطفاً در صورت استفاده از این مطلب در وبگاه خود، با قرار دادن نام و لینک وب سایت مجموعه ریحان، حقوق مولف را رعایت نمایید.
منبع: گروه تبلیغاتی ریحان

بدون دیدگاه

شما اولین دیدگاه را ثبت کنید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

لطفا نام خود را وارد کنید لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید. لطفا پیغام خود را وارد کنید.