✅ موجودی تمامی سررسیدهای 1402 مجموعه ریحان به پایان رسیده است.
منتظر محصولات جدید ما باشید.

چاپ و صحافی ریحان؛ تولید سررسید تبلیغاتی، تقویم رومیزی، دفتر مشق و هدایای تبلیغاتی

در سایت آبادیس و به نقل از دانشنامه آزاد پارسی آستر بدرقه اینگونه معرفی شده است:
” در صحافیِ کتاب های با جلدِ سخت به ورق کاغذی می گویند که نیمی از آن به سطح داخلی مقوای جلد چسبیده و نیم دیگر آن نخستین یا آخرین ورق کتاب را تشکیل می دهد. آستر بدرقه در هر دو طرف کتاب به یک صورت است. عموماً کاغذ آستر بدرقه ضخیم تر از کاغذ کتاب و رنگی انتخاب می گردد. در صحافی سنتی ایرانی از کاغذ ابری برای آستر بدرقه استفاده می شد. ”

آستر بدرقه سررسید چیست؟

همانطور که اشاره شده آستر بدرقه به برگه ای که توسط آن فرم سررسید به جلد متصل می گردد گفته می شود.
هر سررسید دارای دو عدد آستر در ابتدا و انتها می باشد که توسط آن ها رو و پشت جلد سررسید به فرم متصل می گردد.
آستر مخصوص سررسیدهای دوختی و فنری می باشد و کاربردی در سررسیدهای کلاسوری ندارد.

جنس کاغذ آستر بدرقه

به دلیل اهمیتی که آستر بدرقه در کیفیت سررسید و طول عمر آن دارد معمولاً از کاغذهای با ضخامت بالا برای آستر استفاده می شود و هرچه ضخامت کاغذ کمتر شود کیفیت سررسید را تنزل می دهد. برای آستر هم می توان از کاغذ تحریر کارتی استفاده نمود و هم از کاغذ گلاسه با گرماژ بالا.
برای صحافی سررسیدهای فنری می بایست از کاغذهایی با ضخامت بالاتر به عنوان آستر استفاده نمود تا قدرت بیش تری برای اتصال فرم سررسید به جلد داشته باشد.
انتخاب کاغذهای فانتزی به عنوان آستر در تولید سررسید، سبب جذابیت بیش تر سررسید می گردد.

چاپ آستر بدرقه سررسید

آستر بدرقه را هم بدون چاپ استفاده می نمایند ( آستر سفید برای سررسید با کاغذ سفید و آستر کرم برای سررسید با کاغذ کرم ) و هم بر روی آن انواع مختلفی از چاپ را انجام می دهند. به طور مثال می توان برای چاپ سررسید 99 ، بر روی آستر بدرقه آن لوگو تایپ سررسید 1399 بر روی آستر طلاکوب شود. با بهره گیری از چاپ تک رنگ یا دو رنگ نیز می توان آسترهای جذابی را ایجاد کرد.

آستر بدرقه سررسید : آستر بدرقه سفید

آستر بدرقه سفید به همراه پاکت مدارک

چاپ آستر بدرقه اختصاصی

شرکت های مختلف که تمایل دارند سررسید مورد درخواستشان به طور کامل شخصی سازی شود، ترجیح می دهند آستر سررسید را نیز اختصاصی نمایند. به همین منظور معمولاً روی آستر لوگو یا نام شرکت به تعداد زیاد و به صورت تک رنگ چاپ می گردد و یا لوگو و اطلاعات تماس خود را بر روی آستر درج می نمایند.

آستر بدرقه سررسید : آستر بدرقه چاپی

آستر بدرقه با چاپ 2 رنگ

مقاله آستر بدرقه سررسید چیست؟ به طور اختصاصی توسط تیم تحریریه ی مجموعه چاپ و صحافی ریحان تولید شده است. لطفاً در صورت استفاده از این مطلب در وبگاه خود، با قرار دادن نام و لینک وب سایت مجموعه ریحان، حقوق مولف را رعایت نمایید.
منبع: گروه تبلیغاتی ریحان

بدون دیدگاه

شما اولین دیدگاه را ثبت کنید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

لطفا نام خود را وارد کنید لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید. لطفا پیغام خود را وارد کنید.