جهت اطلاع از موجودی سررسید ها با ما تماس بگیرید و یا داخل تلگرام/واتس اپ به کارشناسان فروش ما پیام دهید.
02188711391 - 02188551251
09229033427
دریافت کاتالوگ و لیست قیمت سررسید 1403

چاپ و صحافی ریحان؛ تولید سررسید تبلیغاتی 1403، تقویم رومیزی 1403، دفتر مشق و هدایای تبلیغاتی

سررسید اروپایی 1403 چیست؟

سررسید اروپایی 1403 چه سایزی است؟ چه انواعی دارد؟ با ما در این مقاله همراه باشید.

معرفی سررسید اروپایی

پیش تر در بخشی از مقاله معرفی انواع قطع سررسید 1403 به بررسی دسته بندی سررسید از نظر سایز پرداختیم ولی اسمی از سررسید اروپایی به میان نیامد. سایزهای استاندارد و رایج داخل کشور جهت چاپ سررسید همان بود که در مقاله ذکر شد ولی طی چهار پنج سال اخیر به خصوص از سررسیدهای 93 به بعد قطع جدیدی از سررسید در کشور تولید می شود که آن را با عنوان های سررسید اروپایی، سررسید رقعی باریک و حتی پالتویی بلند معرفی می کنند.
قطع اروپایی همانطور که از نام آن پیداست مربوط به سررسیدهای تولید شده در اروپا می شود که طی سال های اخیر بومی سازی شده و به جای محتوای میلادی، تقویم شمسی در این قطع چاپ می گردد. دلیل نامگذاری مختلف برای آن هم نبود استاندارد اصلی برای این قطع در کشور است که ضمن سردرگمی مشتریان حتی سبب شده سررسیدهای اروپایی در سایزهای مختلف ولی نزدیک به هم چاپ شوند.
صفحات داخلی سررسید اروپایی از 12 تا 13.5 سانتی متر عرض و از 21 تا 22 سانتی متر ارتفاع داشته و جلد آن ها بسته به نوع صحافی دوختی یا فنردوبل از 0.5 تا 1.5 سانتی متر از داخله آن بزرگتر است.
چرا رقعی باریک؟
دلیل نامگذاری آن نزدیک بودن ارتفاع این قطع به قطع رقعی ( 21 سانتی متر ) و کمتر بودن عرض سررسید است که در مقابل سررسید رقعی 1.5 تا 2 سانتی متر باریک تر است.
چرا پالتویی بلند؟
نزدیک بودن عرض این قطع به عرض سررسید اروپایی ( 13 سانتی متر ) و اختلاف 0.5 تا 1 سانتی متری ارتفاع آن با قطع پالتویی بلند سبب شده برخی تولید کنندگان این قطع را پالتویی بلند نیز بنامند.

مجموعه چاپ و صحافی ریحان سالنامه اروپایی را در دو قطع سررسید اروپایی پلاس و سررسید اروپایی تولید می کند که برای مشاهده نمونه های آن می توانید صفحه ی قیمت سررسید 1403 را مشاهده نمایید و یا با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید تا کاتالوگ و لیست قیمت را برای شما ارسال نمایند.
📞 02188551251
📞 02188711391
ایمیل: reihanads.ir@gmail.com
تلگرام: 09229033427
واتس اپ: 09229033427

انواع سالنامه اروپایی:

از نظر جلد همان دسته بندی های ذکر شده برای سایر سررسیدها در مورد این قطع نیز صادق است؛ از نظر نوع صحافی نیز همینطور. در مورد داخلی سررسید به دلیل کوچکتر بودن سایز، نوع داخله دستیار مهندسی رواج بیش تری دارد ( در مقالات بعدی به معرفی مفصل آن خواهیم پرداخت ) که معمولاً برای این داخله از صحافی فنر دوبل استفاده می شود؛ اما سایر داخله ها نیز در این قطع تولید می گردد و در بازار انواع سررسید اروپایی با داخله روزانه، دو روزه، هفتگی و ماهانه یافت می شود.

در مورد نوع کاغذ داخله هم استفاده از انواع کاغذ سفید، کرم و پارس در این سررسید رایج است.
پی نوشت:
1- برای مشاهده ی اختلاف سایز اروپایی با سایر سایزهای چاپی می توانید از این عکس استفاده نمایید.

سایز سررسید اروپایی

سایز سررسید اروپایی

2- ممکن است تولید سررسید اروپائی قدمتی بیش تر از چهار تا پنج سال ذکر شده در کشور داشته باشد ولی تولیدکنندگان مختلف آن ها را با نام رقعی و یا پالتویی به فروش می رساندند و تا دو الی سه سال اخیر نامی از سررسید اروپایی به میان نمی آمد.
منبع: گروه تبلیغاتی ریحان

مقاله “سررسید اروپایی 1403” به طور اختصاصی توسط تیم تحریریه ی مجموعه چاپ و صحافی ریحان تولید شده است. لطفاً در صورت استفاده از این مطلب در وبگاه خود، با قرار دادن نام و لینک وب سایت مجموعه ریحان، حقوق مولف را رعایت نمایید.

بدون دیدگاه

شما اولین دیدگاه را ثبت کنید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

لطفا نام خود را وارد کنید لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید. لطفا پیغام خود را وارد کنید.